مزایای سازه فضاکار

سرعت بالا در تولید و  اجرا از مهم ترین مزایای سازه های فضاکار

بدلیل امکان استفاده حداکثر از سیستم پیش ساختگی و انبوه سازی ، اجزای سازه در تولید سازه های فضایی و همچنین با توجه به امکان بکارگیری روش های متعدد در زمان بافت و نصب ، این سازه ها از سرعت بسیار بالایی در تولید و اجرا برخوردار می باشند . تا حدی که در بسیاری از موارد ، ( پس از آماده شدن نقشه های ساختمان و سازه ) ملاحظه شده که سازه فضاکار قبل از تکمیل عملیات اجرای فونداسیون ، تولید شده و آماده حمل به محل پروژه بوده است .

کنترل کیفیت بالا بدلیل تولید صنعتی سازه های فضایی

پیچ و مهره ای بودن کلیه اتصالات در سازه های فضایی ( عدم نیاز به جوشکاری در محل پروژه ) و ساخت کارخانه ای قطعات سازه به صورت پیش ساخته ، کنترل کیفیت در حین تولید و پس از تولید را دقیقتر نموده و موجب افزایش کیفیت و دقت بسیار بالایی در کل سازه مورد نظر خواهد شد .

امکان نصب هر نوع پوشش بر روی سازه فضایی

قابلیت اجرای کلیه پوشش های مختلف ( که تا کنون وارد بازار شده ) بر روی سازه های فضاکار از دیگر ویژگی های این سازه می باشد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :
ساندویچ پانل – ورق گالوانیزه ( سینوسی– شادولاین ) –  اسپایدر (شیشه) – ورق پلی کربنات (دوجداره – فشرده) – فایبرگلاس – پانل نواری (PVC – UPVC) – دال بتنی و …

دارای صرفه جویی اقتصادی از مزایای اقتصادی سازه فضاکار

یکی از دلایل گسترش روزافزون سازه های فضایی ، اقتصادی بودن ساخت این ساز ها در مقایسه با دیگر سازه های صنعتی می باشد به طوری که این سیستم در دهانه های بزرگ دارای ” صرفه اقتصادی مطلق ” بوده و بسیار ارزان تراز سایر سیستم ها ( تیر ورق و … ) می باشد و در دهانه های کوچک دارای ” صرفه اقتصادی نسبی ” است که با توجه به سایر مزیت های آن ، استفاده از سازه فضاکار را در این دهانه ها نیز توجیه پذیر می نماید .

از سوی دیگر ، در کلیه فضاهای ساخته شده با سازه فضاکار ، بدلیل زیبایی و جذابیت بصری این سازه ها ، نیاز به اجرای سقف کاذب نبوده و از این لحاظ نیز به کاهش هزینه های کارفرما کمک می نماید . در عین حال چنانچه در موارد خاص و ” بدلیل ملاحظات فنی ” الزام به استفاده از سقف کاذب باشد ، تعدد گره های سازه ، هزینه اجرای سقف کاذب را کاهش می دهد .
همچنین بدلیل سبکی سازه های فضایی در مقایسه با دیگر سازه های صنعتی ، در موارد متعددی ، هزینه اجرای فونداسیون در اینگونه سازه ها ، کمتر شده و از این جهت نیز به کاهش کل هزینه ها کمک موثری می نماید .

سازه فضایی. سازه فضاکار. قیمت سازه فضایی. قیمت سازه فضاکار. معایب سازه فضایی. معایب سازه فضاکار. اجرای سازه فضایی. اجرای سازه فضاکار.فضاسازه.

سهولت در بسته بندی و حمل و نقل ارزان سازه های فضایی

مشابهت واحد های از پیش ساخته شده سازه های فضا کار و نوع قرارگیری آنها در کنار یکدیگر ، موجب گردیده تا بسته بندی و بارگیری مصالح مربوط به مساحتی زیاد ، در حجمی کم و به سادگی میسر شده و با هزینه ای ناچیز (در مقایسه با سازه های مشابه ) به هر نقطه و با هر شرایط آب و هوایی منتقل گردد.

امکان سند بلاست و رنگ آمیزی الکترواستاتیکی

با توجه به ویژگی ابعادی المانهای سازه فضاکار و امکان شات بلاست ، سند بلاست و اجرای انواع پوشش های محافظ بر روی قطعات نظیر رنگ الکترواستاتیک پودری و آبکاری ، به عنوان مزیتی دیگر برای سازه های فضا کار ( در مقایسه با سایر سازه ها ) مطرح است .

برگشت پذیری سریع سرمایه بهترین مزایای اقتصادی سازه فضاکار

علیرغم آنکه در برخی از دهانه ها ، ممکن است تفاوت اندکی در حجم سرمایه گذاری بر اساس استفاده از سازه فضایی یا سایر سازه های مشابه وجود داشته باشد ، اما با توجه به ویژگی های به وجود آمده ناشی از سرمایه گذاری بر روی سازه های فضاکار ، بر اساس نوع کاربری روند ( جریان ) بازگشت سرمایه سریعتر خواهد شد مانند :
استفاده از سازه های فضایی در سالن های تولید بر اساس اصول حاکم بر روانشناسی صنعتی ، زیبایی و مدرن بودن محیط کار و سالن تولید ، از طریق افزایش راندمان و کارایی پرسنل ، سودآوری مجموعه را افزایش داده و جریان درآمدی بیشتری به وجود آورده و برگشت پذیری سرمایه را سریعتر می نماید .
استفاده از سازه های فضا کار در سالن های اجتماعات و تالارهای پذیرایی : استفاده از سازه فضایی در همان ابتدا ، هزینه اجرای سقف کاذب را حذف کرده و علاوه بر آن جذابیت ها و زیبایی های ظاهری سازه در طول زمان ، منجر به امکان افزایش بهره وری شده و بالطبع بهره مندی بیشتر درآمدی را فراهم می آورد .
استفاده از سازه های فضایی در سالن های فرودگاهی و پایانه ها ، در همان ابتدا منجر به حذف ستون های متعدد شده و هزینه های اجرای فونداسیون و ستونگذاری را به شدت و به طور چشمگیر کاهش می دهد . علاوه بر آن زیبایی محیط و تشویق مسافرین در استفاده از آن پایانه ها ، منجر به کاهش هزینه های سرمایه گذاری و افزایش جریان درآمدی خواهد شد . از همین رو است که در دو دهه اخیر ، هیچ سالن فرودگاهی ساخته نشده مگر آنکه از سازه فضاکار در آن استفاده شود.

امکان تولید سازه فضاکار با ضخامت دلخواه با سفارش شرکت سازه فضاکار

در برخی موارد، کارفرمایان از یک سو تمایل به استفاده از سازه فضایی داشته. و از سوی دیگر محدودیت های ناشی از قوانین شهری و یا طرح های معماری، آنان را ملزم به رعایت ضخامت خاصی از سازه های فضا کار می‌نماید .
با توجه به وجود رابطه L √2/2 = t  که در آن L طول المان و t ضخامت سقف سازه فضایی می‌باشد. به سادگی امکان تغییر طول المانها و طراحی سازه فضایی با ضخامت دلخواه کارفرمایان و آرشیتکت ها وجود دارد .

امکان اجرای سازه فضایی در هر شرایط آب و هوایی توسط مجری سازه فضاکار

با توجه به تولید تمام قطعات و المانهای سازه فضایی در کارخانه سازنده و سرعت نسبتاً زیاد بافت این سازه ها و عدم نیاز به تجهیز کارگاه های گسترده به هنگام نصب ، لذا اجرای سازه های فضاکار در هر منطقه و هر شرایط آب و هوایی امکان پذیر می‌باشد.

امکان همزمانی اجرای سازه فضایی با عملیات ساختمانی دیگر :

با عنایت به وجود روش های مختلف بافت و نصب سازه های فضا کار، در صورت لزوم امکان هم زمانی اجرای سازه های فضایی با سایر عملیات ساختمانی به سادگی و بدون ایجاد ممانعت یا مزاحمت برای یکدیگر، وجود دارد.

جمع آوری سازه فضایی و نصب مجدد در محلی دیگر

اتصالات و قطعات سازه فضائی بر اساس پیچ و مهره بوده. و لذا سازه فضایی اجرا شده، قابلیت مونتاژ کامل از یک محل و مونتاژ آن در محل دیگر به همان شکل یا شکلی دیگر (تنها با تغییرات جزئی در قطعات سازه) وجود دارد.

امکان عبور تاسیسات از داخل سازه اجرا شده

در ساخت سازه ها فضای بسیار مناسبی برای عبور تاسیسات برقی و مکانیکی وجود دارد. علاوه براین، این امکان نیز وجود دارد که این تاسیسات از حداقل دید برخوردار باشند و اتصال قطعات اصلی و الحاقی مانند تابلوها و نوافکن ها به راحتی در سطح ایجاد شده انجام شود.

 

 

 

ضریب ایمنی بالا

به دلیل بالابودن درجه نامعینی سیستم، سادگی کنترل کردن کیفیت قطعات و اتصالات، پیچ و مهره ای بودن اتصالات و همچنین ساخت قطعات در کارخانه این سازه ها از ضریب اطمینان و ایمنی بسیار زیادی برخوردار هستند.

عدم استفاده از عملیات جوشکاری در زمان نصب قطعات

به دلیل پیش ساخته بودن اجزا استفاده شده در سازه و وجود پیچ و مهره ای بودن تمامی اتصالات برای نصب این قطعات هیچ گونه عملیات جوشکاری در هنگام نصب انجام نمی شود.

امکان باز و بست مجدد سازه

همانطور که گفته شد در طول عملیات نصب هیچ عملیات جوشکاری انجام نمی شود. بنابراین تمامی اتصالات به صورت پیچ مهره ای انجام می شود. در نتیجه برای سازه امکان دمونتاژ کردن سازه و انتقال آن به محلی دیگر برای نصب وجود دارد.

شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان برترین شرکت در زمینه تولید انواع سازه فضاکار در سراسر نقاط ایران است. انواع سازه های فضاکار تولید شده توسط این شرکت عبارتند از:

سازه فضاکار فرم قوسی

تخت

سینوسی

چلیک

گنبدی 

تاشو و …

برای سفارش محصول مدنظر خود می توانید با تماس با مشاورین شرکت و ضمن دریافت مشاوره رایگان در صورت تمایل درخواست خود را ثبت نمایید.

قیمت سازه فضایی

همانطور که می دانید قیمت سازه فضایی به عوامل متععدی بستگی دارد. از جمله مواردی که تاثیر بسیار زیادی در تعیین قیمت سازه های فضاکار دارند می توان به نوع پوشش آن، تعداد قطعات تشکیل دهنده، موقعیت نصب سازه و…  اشاره کرد. امروزه نیز با پیشرفت دانش و تکنولوژی انواع مختلفی از سازه های فضایی به وجود آمده اند. بنابراین شرکت های متعددی در این زمینه در حال فعالیت هستند. اما شرکت فضاسازه نقش جهان با ارائه محصولات با کیفیت برترین شرکت تولید کننده سازه های فضاکار در سراسر نقاط کشور است. شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان تولید کننده سازه های فضایی با ارزان ترین قیمت در سراسر نقاط کشور نیز می باشد. برای اطلاع از قیمت سازه های فضایی و دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید.