اهمیت مقاومت سازه فضاکار در برابر خوردگی چیست؟

اهمیت مقاومت سازه فضاکار در برابر خوردگی

اهمیت مقاومت سازه فضاکار در برابر خوردگی چیست؟

از مهم ترین نکات درباره صنعت ساختمانی و معماری مبحث آسیب پذیری سازه های فضاکار در برابر خوردگی است. بنابراین حفظ مقاومت سازه فضاکار در برابر خوردگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خوردگی عامل مخرب برای تمامی فلزات و انواع سازه ها است. اگر مقاومت در برابر خوردگی به خوبی انجام نشود با گذشت زمان مقاومت مصالح به کار رفته از دست می رود. در نهایت ممکن است موجب تخریب سازه شود.

سازه فضاکار چیست؟

سازه فضاکار

سازه های فضاکار ساختار های سه بعدی هستند که ساختاری شبیه به یک خرپا دارند. این سازه ها از کنارهم قرار گرفتن اشکل منظم به وجود می آیند. مهم ترین عامل برای کنار هم نگه داشتن این اتصالات تاثیر نیروی محوری سازه است که به استحکام این سیستم خرپایی کمک می کند.

استفاده از سازه های فضاکار چه مزایایی دارد؟

  • استفاده از سازه فضاکار سبب مصرف بهینه از مصالح اولیه می شود.
  • سرعت ساخت و ساز و نصب اتصالات در سازه فضاکار بسیار بالا است.
  • جابه جایی و انتقال اتصالات سازه فضاکار به محل تعیین شده به سرعت می تواند انجام شود.
  • سازه های فضکار در برابر آتش سوزی و خوردگی بسیار مقاوم هستند.
  • استفاده از سازه های فضاکار در معماری داخلی سبب آزادی برای هر گونه تغییر می شود.

خوردگی سازه فضاکار به چه معناست؟

خوردگی سازه فضاکاردر اصل هر فرایندی است  که باعث فرسایش و فساد در مصالح فلزی شود. مهم ترین عامل فرسایش در سازه های فلزی زنگ زدگی و خوردگی است. اغلب این فرایند ها به صورت الکتروشیمیایی است. شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان با بهره گیری از روش های نوین دراین زمینه سازه هایی با بهترین مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی را ارائه می کند.

مقاومت سازه فضایی در برابر خوردگی به چه معناست؟

هنگامی که صحبت از خوردگی سازه فضاکار به میان می آید باید با روش های بالا بردن مقاومت سازه های فضاکار در برابر خوردگی آشنا شوید. امروزه با گسترس دانش و تکنولوژی روش های نوین بالا بردن مقاومت سازه در برابر خوردگی وجود دارد. عدم جلوگیری از خوردگی سازه سبب آسیب های جدی و جبران ناپذیری برای سازه می شود.

کدام مصالح مقاومت بالاتری در برابر خوردگی دارند؟

اگر بخواهیم برای ساخت سازه های فضاکار از مصالحی استفاده کنیم که بالاترین میزان مقاومت در برابرخوردگی را داشته باشند باید از آلومینیوم استفاده شود. آلومینیوم علاوه براینکه وزن بسیار کمی در مقایسه با ماده های دیگر مانند فولاد دارد از مقاومت بیشتری نیز در برابر خوردگی برخوردار است. ویژگی های بسیار متمایز این ماده در مقایسه با دیگر ماده ها سبب شده است تا سازندگان سازه فضایی از این ماده برای ساخت سازه های فضاکار استفاده کنند. شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان برترین شرکت در زمینه تولید انواع سازه های فضاکار با مقاومت بالا در برابر خوردگی در سراسر نقاط ایران است.

نقش پوشش پلی استر در برابر خوردگی سازه ها چیست؟

برای بالا بردن مقاومت سازه های فضایی در برابر خوردگی از پوشش های پلی استر استفاده میشود. این پوشش های آلی به عنوان پودرهایی شناخته می شوند که روی و فسفات مواد اصلی سازنده آن ها هستند. در ترکیبات این ماده از رنگ های مخصوصی نیز استفاده می شود. از این رنگ برای پوشاندن تمام سطح سازه فضاکار استفاده می شود. این روش  بسیار مدرن است و سبب بالا رفتن مقاومت سازه‌ها در برابر خوردگی می شود. پوشش های رنگی نیز حاوی فسفات و روی هستند. این مواد یک عامل بازدارنده بسیار خوب در برابر هرگونه فرسایش ناشی از قرارگرفتن در برابر هوای آزاد هستند.

نکته مهم:

یکی از نکات حائز اهمیت این است که باید دقت کنید در فرایند ساخت سازه هیچ سوراخ یا روزنه در قسمت های مختلف اتصالات دیده نشود. این به دلیل پر شدن سوراخ ها به وسیله اکسیژن است که در نهایت رطوبت موجود در هوا سبب بروز خوردگی و زنگ زدگی سازه می شود.

 

شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان با بهره گیری از روش های نوین در این زمینه و استفاده از بهترین مواد و مصالح ارائه دهنده ساخت و نصب انواع سازه های فضاکار با بالا ترین میزان مقاومت در برابر خوردگی است. امروزه شرکت های زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند اگر شما به دنبال یک محصول با کیفیت با ارائه خدمات پس از فروش هستید پیشنهاد ما به شما شرکت تولید کننده سازه فضایی است.

 

برای دریافت مشاوره ی رایگان بر روی این لینک کلیک کنید

مقاومت سازه فضاکار, مقاومت سازه فضایی
نوشته قبلی
نشیمنگاه سازه فضاکار چیست؟ مزایای استفاده از آن کدامند؟
نوشته بعدی
پوشش های سازه فضاکار (سازه فضایی) کدامند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up