فضاسازه | سازه فضاکار | سازه فضایی

شرکت فضاسازه نقش جهان بهترین شرکت در زمینه تولید ، فروش و نصب انواع سازه فضایی است. این شرکت با ارائه خدمات نوین با تکیه بر تیم آموزش دیده و تخصصی در زمینه ساخت سازه فضاکار یکی از بهترین شرکت ها در سراسر ایران است.

فهرست مطالب

سازه فضایی چیست؟

سازه فضایی یک سازه خرپا مانند قوی و محکم و در عین حال سبک است که از ستون ها و میله های متصل به هم که به یک شکل خاص هندسی مرتب شده اند, تشکیل شده است. سازه‌های فضایی, مانند خرپا محکم و مقاوم اند. به طور کلی این سازه‌ها را از اعضا و گره ها می‌سازند و از اتصال این اعضا و گره ها به هم, یک سازه فضایی تشکیل می‌شود.

تعریف سازه فضاکار

هنگامی که این گره ها و اعضا یا میله ها به صورت تکرارشونده به یک‌دیگر متصل شوند, یک سازه سه بعدی با مقاومت بالا را تشکیل می‌دهند که به آن یک سازه فضاکار می‌گویند.

کاربرد این سازه‌های فضایی گسترده است. از جمله کاربردهای آن می‌توان به ساخت سالن های مختلف در ابعاد مختلف, ایجاد سایبان های کاربردی, ساخت ساختمان های صنعتی و تجاری و بسیاری کاربرد دیگر که در ادامه می‌خوانیم, اشاره کنیم.

 قالب فضایی, یک ساختار محکم و ضخیم و گاهی انعطاف پذیر را تشکیل می‌دهد که می‌تواند به صورت افقی باشد یا اشکال مختلفی را تشکیل دهد.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای سازه‌های فضایی مقاومت آن‌هاست. که به شما اجازه می‌دهد که مکان های گسترده و بزرگ را بدون نیاز به تکیه گاهی پوشش دهید. این سازه تقریبا شبیه خرپاست که اشکال گوناگون اکثرا مثلث را در خود تشکیل می‌دهد که فشار وارد شده بر روی آن به تمام ستون ها منتقل می‌شود و این فشار بین این ستون ها به طور مساوی تقسیم می‌شود. در این صورت می‌تواند در برابر فشار مقاوم باشد. 

سازه فضاکار

 تعریف کامل‌تر سازه فضاکار:

سازه فضایی متشکل از عناصر خرپا مانند با وزنی بسیار سبک و مقاومتی بسیار بالا است. که ستون‌های آن با یک الگوی هندسی خاصی در کنار یک‌دیگر قرار گرفته اند.

سازه‌فضایی می‌تواند از فولاد یا چوب ساخته شود.ولی فولاد جنس بهتری برای ساخت سازه فضایی است زیرا برای طولانی مدت می‌تواند باقی بماند.

سازه‌های فضایی به عنوان پوشش برای سازه ها یا دهانه هایی که تکیه گاه و مقاومت ناچیزی دارند, استفاده می‌شود. زیرا در ساختار این سازه‌های فضایی، معمولا از اشکال مثلثی استفاده می‌شود. بعضی از این سازه‌ها را انعطاف پذیر می‌سازند و می‌توان اجزای آن را خم یا باز و بسته کرد.به همین دلیل از استحکام بالایی برخوردارند.

تفاوت سازه‌فضایی و سازه فضاکار در چیست؟

 اولین تفاوت را می‌توان در جنس آن‌ها دانست. البته در جنس تفاوت چندانی با هم ندارند.سازه‌های فضایی از جنس فولاد اما سازه‌های فضاکار می‌توانند از جنس فولاد, چوب یا آلومینیوم باشند.

تفاوت بعدی در شکل هندسی است.سازه‌های فضایی معمولا دو بعدی هستند و باعث می‌شود که دارای تکیه‌گاه باشد.اما سازه‌های فضاکار معمولا سه بعدی هستند که در این صورت یک طرف آن‌ها آزاد است.

آخرین تفاوت این دو در نوع ساختار آن‌ها است. سازه فضایی می‌تواند سطوح با طول زیاد را پوشش دهد. سازه فضاکار دارای اتصالات و اجزای زیادی است و این امکان برای آن‌ها فراهم نیست.هم‌چنین استفاده و تولید سازه‌های فضایی ساده تر از سازه های فضاکار است.زیرا دارای الگوی تکراری و ساده ای هستند. 

بررسی سازه فضایی از نظر فنی

از لحاظ فنی، سازه فضایی، به یک شبکه یا یک خرپای هشت‌گانه‌ شبیه است. هم‌چنین در سازه‌های دیگر، طول اعضایی که در محور سازه قرار دارند را تغییر می‌دهند، و با این کار شکل کلی سازه فضایی به اشکال هندسی متفاوتی تغییر می‌یابد.

انواع سازه فضاکار

باتوجه به نوع معماری سازه‌های فضاکار قابلیت خلق و ایجاد سازه‌های فضایی جذاب, متنوع و در عین حال پیچیده به راحتی امکان‌پذیر است که اکنون چند مورد رایج را معرفی و توضیح می‌دهیم.

1- تخت:

 سازه‌فضایی تخت, دارای سطحی صاف و ستون ها و میله های موازی هم, به گونه ای که این ستون ها و میله ها موازی زمین نیز قرار گیرند.البته سازه‌فضایی تخت, خود, به انواعی نیز تقسیم بندی می‌شود. از جمله یک لایه, دو لایه و چند لایه. 

2- شیبدار:

این سازه بیش‌تر در سوله های صنعتی کاربرد دارد. و ساختار این نوع سازه به صورت اتصال دو سقف شیب‌دار به یک‌دیگر در یک نقطه است.این نوع سازه شباهت زیادی به سازه‌فضایی تخت دارد با این تفاوت که دارای شیب است و موازی با سطح زمین نیست.

3- قوسی (چلیک):

این نوع سازه فضاکار نسبت به دیگر سازه‌های فضایی رایج تر و محبوب تر است.شکل این سازه به صورت یک قوس یا به عبارتی شبیه یک نیم دایره است.نام دیگر سازه‌فضایی قوسی, چلیک است که شامل دو دسته کامل و ناقص است.

4- گنبدی:

یکی از زیباترین نوع از انواع سازه‌های فضایی, سازه‌فضایی گنبدی است.شکل این سازه‌های گنبدی به صورت کروی یا بیضوی است.در این نوع سازه تمام عناصر و اعضا, در یک لایه قرار دارند.سازه‌های گنبدی نیز انواعی دارند. از جمله: ژئودزیک(Geodesic), شودلر(Schwedler) و کیویت(Kiewit).

5- هرمی:

این فرم از سازه فضایی به دلیل ایجاد اشکال هندسی مقاوم از مقاومت بالایی برخوردار است و معمولا در دهانه های بزرگ از آن استفاده می‌کنند.این نوع سازه در عین زیبایی, به دلیل زیاد بودن مساحت, نسبت به دیگر انواع سازه ها, هزینه بالاتری دارد.

6- سایر فرم‌ها و معماری‌های خاص:

 با توجه به ساختار این سازه‌های فضایی, طراحی و ساخت هر نوع سازه فضایی به صورت کاملا دلخواه را می‌توان پدید آورد. ازجمله سازه موجی، کره ای کامل، شکل استوانه ای (دودکشی)، مدل زین اسبی و…

سازه فضاکار با فرم چلیک

سازه‌فضایی چلیک اغلب به صورت چند لایه هستند. از این سازه‌های فضایی معمولا در سطوح گسترده و بزرگ استفاده می‌شود. هم‌چنین این نوع سازه بدون ستون هستند. بهترین حالت استفاده از آن‌ها به شکل خورشیدی است.این سازه فضاکار دارای وزن بسیار کم و در مقابل زلزله نیز مقاوم است.

سازه فضاکار، سازه فضایی، فضاسازه

قیمت سازه فضایی گنبدی

یکی از سوال های بی پاسخ افراد در زمینه قیمت فضاسازه ها است. در پاسخ به این سوال می‌توانیم بگوییم قیمت سازه‌های فضاکار یکسان نیست و بسته به عوامل مختلف, متغیر است.

اما حتما می‌پرسید به چه چیزهایی بستگی دارد؟ در ادامه, تمام دلیل‌های متغیر بودن قیمت ها را برایتان شرح می‌دهیم.

 • سرعت اجرا و اتمام پروژه.
 • خاصیت انعطاف پذیری سازه فضاکار.
 • مقاومت سازه‌فضایی در برابر عوامل طبیعی از جمله زلزله و آتش سوزی.
 • نوع المان هایی که در ساخت سازه مورد استفاده قرار گرفته اند.

موارد مهم در تعیین قیمت سازه فضایی

همان‌طور که در قبل گفتیم, نوع المان‌های استفاده شده در سازه‌فضایی نیز در تعیین قیمت تأثیرگذار است. المان هایی از جمله:

 • موقعیت جغرافیایی فضاسازه
 • ارتفاع سازه
 • نوع رنگ استفاده شده در سازه فضاکار
 • میزان ضخامت سازه فضایی
 • نوع سازه (گنبدی, چلیک, تخت و…)

تاثیر سایر عوامل بر قیمت سازه فضایی

تاثیر قیمت گوی

گوی‌ها دارای فولادهایی از جنس کربن هستند.درنتیجه از مقاومت بالایی برخوردارند.پس قیمت ساخت و تولید گوی, نسبت به دیگر موارد بیش‌تر است.زیرا نقش مهمی در مقاومت و کیفیت سازه دارد.

قیمت تولید بشقابک

در تولید بشقابک ها, قیمت براساس نوع جوش و پیچ های به کار رفته در سازه است. نوع جوش مخروط‌ های سازه مهم است.معمولا جوش به کار رفته از نوع کربن‌دی‌اکسید می باشد. استفاده از جوش های مکانیزه باعث افزایش هزینه ها می‌شود.

سازه فضایی تک لایه

کاربرد سازه‌های فضایی تک لایه اغلب در دهانه های بزرگ است.و با اتصال المان ها یا اعضا به هم, باعث ایجاد سقف یا پوشش یک سازه می‌شوند.این نوع سازه در صنعت کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولا به دلیل وزن کمی که دارند در سازه‌های با مقاومت کم استفاده می‌شوند.البته این سازه در صورتی کاربرد زیادی دارد که به صورت شفاف طراحی و ساخته و به عنوان سقف شفاف مورد استفاده قرار گیرند.

سازه فضایی دولایه

همانطور که  میدانید امروزه سازه های فضایی جایگاه بسیار مهمی در ساخت معماری ها پیدا کرده اند. بنابراین انواع متفاوتی از سازه های فضایی ساخته شده اند که یکی از آن ها سازه فضایی چند لایه است. سازه فضایی دولایه به نحوی است که در آن ها اعضا سازه به صورت موازی در کنار هم قرار می گیرند. این اعضا به وسیله جان به یکدیگر متصل می شوند. هنگامی که از چندین شبکه برای پوشانه سقف استفاده می شود باید دو لایه در سازه قرار گیرد که یکی از آن ها لایه رویی نامیده می شود و دیگری لایه زیرین نام دارد.

سازه های فضایی دولایه نوعی از سازه های فضایی چندلایه هستند که دارای ویژگی های منحصربه فردی هستند. بنابراین از این سازه ها در بخش های گوناگون استفاده می شود.

سازه فضایی چندلایه

نوع دیگر سازه های فضایی، سازه های چندلایه است که در ساخت آن ها از چندین لایه مختلف استفاده می شود. برای ساخت سازه های فضایی چندلایه و برای افزایش فاصله بین لایه ها شما باید از مصالح مختلفی برای قرار گیری در بین این لایه ها استفاده کنید.

تفاوت سازه فضایی تک لایه و سازه فضایی چندلایه چیست؟

یکی از سوالاتی که درباره سازه فضایی مطرح می شود تفاوت سازه فضایی تک لایه و سازه های فضایی چندلایه است. باید گفت تفاوت اساسی بین این دو سازه این است که سازه های تک لایه تحت تاثیر نیروی خمشی هستند و اعضای آن ها به طور معمول لنگر خمشی که حول محور درون صفحه است را تجربه می کنند. در واقع در این سازه ها نیروی برشی در امتداد عمود بر محور در صفحه قرار می گیرد. نیروی گشتاور پیچشی نیز حول محور درون صفحه است. اما در سازه های فضایی چندلایه نیروی داخلی اعضا از نوع نیروی محوری است. بنابراین همین موضوع باعث می شود تا ساختار این نوع سازه در مقایسه با سازه های ساده و تک لایه متفاوت باشد.

 تفاوت دیگر بین سازه های فضایی تک لایه و چندلایه کاربرد آن ها در ساخت سازه ها است. بنابراین شما باید با توجه به شرایط هر پروژه از این سازه های فضایی استفاده کنید.

سازه فضایی، سازه هندسی شکلی است که در کنار یکدیگر تکرار شده اند. با اتصال مکرر این اجزا یک شبکه کاملا یکپارچه و مستحکم که ساختاری سه بعدی دارد به وجود می آید. به طور کلی این شبکه یک نمونه کامل از سازه های سه بعدی است.

مزایای سازه‌فضایی (سازه فضاکار)

امروزه استفاده از سازه‌های فضاکار در صنعت افزایش یافته و به دلیل مزایای زیادی که دارند, کاربرد آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده است.

با پیشرفت فن‌آوری های مهندسی, تولید و ساخت سازه‌های فضایی با مزایای بسیار و با استفاده از تکنولوژی روز امکان‌پذیر و در نتیجه رایج شده است. و مهندسان توانسته اندکه با استفاده از نرم افزار هایی همچون auto cad و sap, نقشه کشی و طراحی سازه های فضاکار را از طرح های قدیمی به طراحی های نوین و پیشرفته تغییر دهند.

یکی از پر اهمیت ترین مزایای سازه فضایی که موفق به پیشی گرفتن از سایر سازه های فضایی شده است, سرعت اجرای و ارسال بیش‌تر و بهتر است.

 یکی دیگر از مزایای مهم این سازه‌های فضاکار, زیبایی است. که دیگر سازه ها از جمله سوله ها، سازه های بتنی و … شامل این زیبایی منحصر به فرد نیستند. به همین دلیل است که بیش‌تر افراد به سازه‌های فضایی روی می‌آورند.

سازه‌های فضایی هیچ محدودیتی در استفاده در دهانه ها ندارند و مشتری می‌تواند با خیالی آسوده, از سازه‌های فضایی استفاده کند.

معایب سازه فضاکار (فضاسازه)

سازه فضاکار در عین داشتن مزایای بسیار دارای معایب نیز هست. اما معایب آن آنقدر کم و ناچیز هستند که تأثیر زیادی در روند کار با سازه‌های فضایی ندارند.بزرگترین عیب این سازه ها, افزایش استفاده و در نتیجه افزایش تولید فولاد است.

اما چرا افزایش تولید فولاد یک عیب محسوب می‌شود؟

به دلیل افزایش قیمت نوع ذغال سنگی که در تولید فولاد از آن استفاده می‌شود (ذغال کک) و هم‌چنین در طول فرآیند تولید و ساخت ذغال و فولاد, گازهایی تولید می‌شود که باعث آلودگی و آسیب به محیط زیست می‌شود.

از مهمترین مزایای قاب های فضایی

بر روی سازه های فضاکار انواع و اقسام پوشش ها را می‌توان قرار داد از جمله:

شیشه, ساندویچ پانل، ورق گالوانیزه, پلی کربنات و …

داشتن ایمنی بالا و افزایش امنیت در سازه‌های فضایی, یکی از مزایا و ویژگی‌های مهم در طراحی و ساخت سازه یا ساختمانی مقاوم, ایمن, زیبا و پایدار می‌باشد.

سازه های فضاکار به دلیل دارا بودن ویژگی های خاص, از لحاظ ایمنی و مقاومت با سازه های دیگر قابل مقایسه نیست.

 مزایای دیگر, برای دهانه های بزرگ نیز, استفاده از سازه‌های فضایی دولایه بسیار رایج است.

سازه های فضایی دولایه مقاومت بالایی دارند. و حتی می‌توان از آن‌ها بدون استفاده از ستون سطح گسترده ای را پوشش داد.

لوله ها یا میله های سازه‌های فضایی، به رنگ سیاه است. که می‌توان با گالوانیزه کردن یا رنگ کردن و یا با استفاده از هر دوی آن‌ها می‌توان سازه های فضایی را ضدزنگ کرد و هم‌چنین جلا داد.

سازه‌های فضایی علاوه بر مقاومت و سختی بالا, بسیار سبک و کم وزن هستند. و این ویژگی در سازه های دیگر بسیار نادر است.

کاربرد های سازه فضایی

پل های عابر پیاده، سقف های استخرها، سقف کارخانه ها، سقف پارکینگ ها، سقف گلخانه ها، سقف پارک های آبی، هتل ها، آشیانه هواپیما، سقف پمپ های بنزین، سقف سالن تولید و…

فروش قطعات سازه فضایی

شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان برترین شرکت تولیدکننده انواع سازه فضاکار در سراسر نقاط ایران است. از ویژگی های شرکت فضاسازه می توان به تولید محصولی با کیفیت و ارزان ترین قیمت اشاره کرد. برای ثبت سفارش محصول مورد نظر خود می توانید با ما در ارتباط باشید.

قطعات سازه فضایی

در طراحی و ساخت سازه فضاکار عضوها و اجزای زیادی به کار می‌رود. این اجزا و قطعات با توجه به نوع سازه و محل نصب آن انتخاب می شوند. شرکت فضاسازه نقش جهان با تکیه بردانش فنی متخصصان  و با توجه به نوع سازه و محل نصب آن اقدام به ساخت سازه می کند.

اجزای سازه فضایی (سازه فضاکار)

مهمترین اجزای سازه فضاکار :

گوی:

کره ای شکل هستند که باعث می‌شوند که اعضای سازه به هم مرتبط شوند و تعادل را برقرار کنند.و هم‌چنین موجب برقراری پایداری در سازه‌های فضایی می‌شوند. گوی ها به کار رفته در سازه های فضایی از جنس آلیاژ فولاد و توپر هستند. این گوی ها نوعی اتصال با استحکام بالا و در عین حال سبک هستند.از ویژگی های آن‌ها می‌توان به توانایی اتصال هر نوع میله به خود, دارای سازگاری هندسی زیاد و توانایی جا‌به‌جایی آسان اشاره کرد. نام دیگر این گوی ها, گره است که محل اتصال چند میله به یکدیگر هستند. 

بشقابک (مخروطی):

قطعه ای از جنس فولاد و به شکل مخروط است که به لوله ی دیگری جوش می‌شود و از طرف دیگر می‌تواند به گوی متصل شود.این بشقابک باعث می‌شود که لوله ها در نزدیکی گوی ها متراکم نشوند.این قطعه در سازه فضاکار دارای دو نوع کششی و فشاری است. و یکی از مهم ترین نقش آن در سازه فضاکار, جلوگیری از متراکم شدن لوله ها در اطراف گوی ها است.

لوله:

لوله ها نیروها و فشارهای وارد شده به سازه را تحمل می‌کنند. این لوله ها به بشقابک ها جوش می‌شوند و از طریق آن به سایر اعضای سازه ارتباط برقرار می‌کنند.لوله هایی که در سازه‌های فضاکار استفاده می‌شود حدود 6 متر طول دارند ولی برای کارآمد بودن و استفاده حداقلی از آن‌ها, به قطعات 2 و 3 متری تقسیم و برش داده می‌شوند. 

پیچ:

پیچ ها اتصال اجزای سازه فضاکار را ممکن می‌کنند. و هم‌چنین نقش انتقال نیرو را نیز دارند.پیچ ها دارای کلاس های متفاوتی هستند و در هر نوع سازه, از پیچ ها با کلاس های متفاوت استفاده می‌شود. به عنوان مثال پیچ ها با کلاس 8.8 و 10.9 در بعضی سازه ها استفاده می‌شوند.

اسلیو (غلاف):

نام دیگر اسلیو, غلاف است. از اسلیو به عنوان یک پوشش یا غلاف برای محکم سازی سازه فضاکار استفاده می‌شود. در این مورد باید از وارد شدن کافی پیچ درون اسلیو اطمینان حاصل کرد. اسلیو نقش بسیار مهمی در محکم کردن سازه فضایی دارد.

اتصالات سازه فضاکار

اتصالات سازه فضایی در شرکت فضاسازه انواع متفاوتی دارند. و کابرد هرکدام در شرایط و وضعیت متفاوتی است. در اینجا با تعدادی از آن‌ها آشنا خواهید شد. اتصالات سازه‌فضایی با توجه به کابرد و عملکردشان چهار نوع دارند.

انواع اتصالات سازه‌فضایی

1- سیستم یونی بت

2- سیستم مرو

3- سیستم کاتریس

4- سیستم تریدیوک

طراحی سازه فضایی

همانطور که تا الان متوجه شده اید، سازه های فضایی در مکان های زیادی مانند استادیوم، فرودگاه، سالن ها و … کاربرد دارند. اما این سازه‌ها چگونه و چطور طراحی می شوند؟.

برای طراحی سازه‌های فضایی از نرم افزار های مدل سازی مانند formain استفاده می شود. پس از اینکه مدل سازه سازه فضاکار تمام شد، مدل را به برنامه دیگری مانند SAP انتقال می دهند و اقدامات نهایی را انجام می دهند.

قیمت سازه فضایی (سازه فضاکار)

قیمت سازه فضایی (سازه فضاکار) در مقایسه با دیگر سازه‌های مهندسی بسیار به صرفه است. و در زمان کوتاه‌تری نیز اجرا و مونتاژ می‌شود. در اجرای سازه فضاکار بتن بسیار کمتری مصرف می‌شود. که تاثیر زیادی روی قیمت می‌گذارد. در طراحی سازه فضاکار مهندسین شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان به صرفه ترین طراحی ممکن را به شما ارئه می‌کنند.

قیمت قطعات سازه فضایی

از پرسش های متداول مشتریان، قیمت سازه‌های فضایی است. اکثر مشتریان به هنگام خرید توجه زیادی به حجم و و ساز قطعات سازه فضایی ندارند و بیشتر روی قیمت آن متمرکز هستند. قیمت سازه های فضایی بستگی به قیمت قطعات آن دارد. از این کسانی که متوجه قیمت قطعات می شوند، تقریبا قیمت سوله فضایی، مخروط فضایی و انوان سازه فضایی را به دست دارند. برای دریافت قیمت قطعات سازه فضاکار با شرکت فضاسازه نقش جهان تماس بگیرید.

هزینه ساخت سازه فضاکار به عواملی در روند تولید و قبل از آن بستگی دارد:

اولین مرحله تعیین قیمت سازه فضا کار

برای تعیین قیمت یک سازه فضایی ابتدا باید قیمت مواد و مصالح مورد نیاز ساخت سازه فضایی مشخص شوند. 

مرحله دوم در مشخص کردن قیمت سازه فضاکار

در مرحله بعد محل اجرای سازه فضایی از نظر وضعیت زمین و آب و هوایی مورد برسی قرار می‌گیرد. مقدار فشاری که به زمین وارد می‌شود. و فشاری که سازه فضایی در مقابل باد تحمل کند نیز تاثیرگذار است. مقدار بارش برف و باران بر روی سازه فضایی یا اطراف آن هم از عوامل مهم در تعیین قیمت سازه فضاکار است. 

مرحله سوم شناسایی ساختمان های نزدیک سازه فضایی است. پوشش ساختمانی یا گیاهی اطراف سازه روی میزان وزش باد تاثیر دارد. و وزش باد قیمت سازه فضاکار را تغییر می‌دهد.

مرحله چهارم که بسیار مهم است. اینکه آیا پس از ساخت سازه فضایی سازه‌های دیگر مانند برج های خنک کننده روی سازه قرار می‌گیرد یا خیر. زیرا روی فشار وارده بر سازه فضاکار بسیار تاثیر گذار است. و یا اینکه جرثقیل های بزرگ یا دیگر ماشین آلات روی سازه نصب می‌شود یا خیر. همه اینها روی قیمت سازه فضاکار تاثیرگذار است.

مرحله پنجم یا عامل پنجم در قیمت سازه فضایی نوع پوشش آن است. همانطور که خواندید یکی از مزایای سازه فضایی تنوع پوشش های آن است. و نوع پوشش سازه فضاکار تاثیر بسیار زیادی روی قیمت آن دارد. و در برآورد قیمت سازه و ساخت آن تغییر ایجاد می‌کند.

در مرحله ششم درمورد گالوانیزه بودن قطعات و بخش های سازه فضایی است. شما باید انتخاب کیند قطعات سازه فضایی ابتدا گالوانیزه شوند. و بعد با رنگ پودری رنگ شوند. یا تنها رنگ شوند بدون نیاز به گالوانیزه شدن. یا اینکه فقط قطعات گالوانیزه شوند و بعد نصب شوند.

مرحله هفتم ارتفاع سازه فضایی است. ارتفاع سازه فضایی از مهمترین عوامل تعیین قیمت سازه‌فضایی است. ارتفاع سطح زمین و سازه‌فضایی برسی می‌شود. زیرا فشار هوا و تعادل سازه فضایی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. 

آخرین عامل قیمت سازه فضاکار

در مرحله آخر محل نصب سازه مشخص می‌کند. که داربست ها در کجا نصب شوند. جابه‌جایی آن چگونه است. و آیا امکان نصب داربست وجود دارد یا خیر. همینطور جابجایی اجزای سازه فضایی به محل نصب هم تعیین می‌شود.

شرکت سازه فضایی (سازه فضاکار)

شرکت فضاسازه از شرکت های پیشروی سازه فضایی در ایران است. اجرای سازه‌های فضایی در همه جای ایران و جهان. شرکت های سازه فضاکار در دهه های اخیر در ایران شروع به فعالیت کرده اند. زیرا سازه های فضایی جایگزین سازه‌های طاق ضربی شده اند. برای اطلاعات بیشتر از قسمت ارتباط با ما اقدام کنید.

سازه فضایی مشهد

مشهد از شهرهایی است که تعداد مسافر و گردشگر زیادی دارد. از این امکان زیادی مانند پارک های آبی و بازارها به صورت گسترده ساخته شده اند. برای ساخت این امکان از سازه های فضایی استفاده می کنند. سازه‌های فضایی سبک و مقاومت بالایی در برابر آسیب های طبیعی و انسانی دارند.

شرکت فضاسازه نقش جهان خدمات خود را در سراسر ایران زمین ارائه می کند.

سازه فضاکار، سازه فضایی، فضاسازه

ضخامت سقف سازه فضاکار

ضخامت سقف سازه فضاکار از نکاتی است. که مهندسین دقت و وسواس زیادی برا آن دارند. ضخامت سقف سازه فضایی هم مانند دیگر مراحل ساخت به عوامل زیادی بستگی دارد. 

در طراحی و مدل سازی سازه فضایی به همراه نقشه سازه ضخامت سقف نیز تعیین می‌گردد. در هنگام انجام محاسبات خرپای سازه فضایی و نسبت طلایی طراحی ضخامت سقف اندازه گیری می‌شود. این روش معمول کار است. که رعایت نکات خاصی ندارد مگر اینکه شما بخواهید و شاید اصول طلایی طراحی.

ضخامت سازه فضایی در اصل فاصله لایه بالایی خرپای سه بعدی سازه فضایی با لایه پایینی آن است. مهندسین سازه به این قسمت جان سازه هم می‌گویند. 

اهمیت ضخامت سقف سازه فضاکار

ممکن است برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که چرا تعیین ضخامت سازه فضاکار از اهمیت بالایی برخوردار است؟ به طور کلی ضخامت هر سازه فضایی را باید از دو جنبه بررسی کرد. اول جنبه تکنیکی و فنی ان است و دوم جنبه زیباشناسی و نمای سازه فضایی است. برای رسیدن به زیبایی هر سازه و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی و نورپردازی باید ضخامت سازه به درستی تعیین شود. تعیین این ضخامت یک کار کاملا مهندسی و محاسباتی است و با استفاده از فرمول های ریاضی تعیین می شود.

ضخامت سقف سازه فضاکار و امنیت آن با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند. در نتیجه هرچه ضخامت سقف سازه فضاکار بیشتر باشد امنیت سازه نیز بالاتر می رود. اما نکته مهمی که باید به آن توجه ویژه ای شود این است که با بالارفتن ضخامت سازه بودجه ساخت آن نیز افزایش می یابد.

نصب سازه فضاکار

نصب سازه فضاکار از نقاط قوت این نوع سازه ها است. سرعت نصب بالا و نصب آسان این سازه‌ها باعث راحتی شما می‌شود. شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان آماده ساخت و نصب سازه های فضایی برای شما است. 

نصب و مونتاژ سازه‌های فضایی به روش های متفاوتی انجام می‌شود.

هزینه سازه فضاکار

 • قیمت سازه فضاکار به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلا در قدم اول طرح سازه فضاکار و در مرحله دوم محل نصب سازه فضاکار را مشخص می کنند. عوامل دیگری که در قیمت سازه تاثیر گذار هستند شامل موارد زیر است.
 • وجود یا عدم وجود ساختمان در اطراف محل نصب سازه فضاکار
 • نوع پوشش سازه فضاکار
 • نصب و یا عدم نصب جرثقیل بر روی سازه
 • ارتفاع سازه فضاکار
 • قطعات سازه فضاکار (از نظر رنگ و گالوانیزه شده)

شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان تمامی خدمات تولید و نصب انواع سازه های فضاکار را با ارزان ترین قسمت انجام می دهد. برای دریافت بهترین خدمات با پرداخت کمترین قیمت با مشاورین شرکت تماس بگیرید.

نصب سازه فضایی

نصب یا مونتاژ سازه‌فضایی با یکی از روش های زیر انجام  می شود.

 • مونتاژ یکجای سازه فضاکار

در این روش به کمک جرثقیل مونتاژ سازه فضاکار را نصب می کنند. سریع بودن و صرفه جویی در بافت از مزیت های این روش است.

 • نصب بلوک های مشخصی از سازه

به کمک جرثقیل بلوک ها را در ارتفاع نصب می کنند. این روش از سرعت کمی برخوردار می باشد.

نصاب سازه فضاکار

درباره هزینه نصب و انواع نصب سازه فضایی توسط نصاب گفته شد. حال بهتر است درباره اجرت نصاب سازه‌فضایی بیشتر بدانید.

اجرت نصب سازه‌های فضایی فضاسازه را روش نصب مشخص می‌کند. نقشه اجرای سازه فضایی نمایش می‌دهد. که سازه شما چگونه نصب و راه اندازی می‌شود.

دقیقا همان عوامل گفته شده در قبل برای سازه‌فضایی هزینه را تعیین می‌کنند. مانند ارتفاع سازه‌فضاکار, شرایط جغرافیایی و جوی محل نصب, روش اجرای سازه‌فضایی و… همگی عواملی تاثیرگذار هستند.

روش نصب در قیمت سازه فضا کار تاثیر دارد. زیرا در روش های متفاوت زمان استفاده از جرثقیل و دیگر ابزار ها کمتر یا بیشتر است. و بعضی اوقات که از روش بافت و نصب پنجه‌ای در عملیات مونتاژ سازه فضاکار بهره می‌بریم. نسبت به زمان بافت شاخه ای هم زمان و هم سرعت متفاوت شده در حق الزحمه نهایی گروه نصب سازه فضا کار هم مانند همین است. و تعیین می‌نماید. شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان برترین شرکت در زمینه نصب انواع سازه های فضایی در سراسر نقاط ایران است.

سازه فضایی در قزوین

امروزه سازه‌های فضایی به دلیل کاربردها و مزیت های زیادی که دارند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. نصب سازه فضاکار توسط شرکت فضاسازه نقش جهان فقط محدود به تهران و اصفهان نمی شود. شرکت فضاسازه در تمام نقاط ایران فعالیت می کند و کیفیت سازه‌های فضاکار خود را تضمین می کند. قیمت مناسب، کیفیت مناسب، رضایت مشتری از هدف های اصلی شرکت فضاسازه است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت نقش جهان تماس بگیرید.

سازه فضاکار، سازه فضایی، فضاسازه
سازه فضایی، سازه فضاکار، فضاسازه

سازه‌فضایی اصفهان

شرکت سازه‌فضایی نقش جهان، به عنوان شرکت سازه‌فضاکار در اصفهان در حال فعالیت می باشد. 

شرکت نقش جهان مشاوره، تولیدکننده و مجری سازه‌های فضایی در اصفهان است.

شرکت‌های سازه فضایی

شرکت های بسیار زیادی در ایران و جهان وجود دارند که در زمینه سازه‌های فضایی فعالیت می کنند. شرکت فضاسازه نقش جهان، به عنوان بهترین شرکت سازه‌فضاکار شناخته می شود. کیفیت و قیمت مناسب دو ویژگی بارز شرکت نقش جهان است.

مشاوره رایگان و سفارش سازه فضایی

اگر شما به دنبال یک سازه با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت برای سفارش سازه‌فضایی مورد نظر می توانید از طریق تماس با کارشناسان و واحد فروش و یا فرم زیر اقدام فرمایید. کارشناسان شرکت فضاسازه قبل از خرید و ثبت سفارش شما را راهنمایی می کنند  و نکات حائز اهمیت را به شما می گویند.

شرکت سازه فضایی فضاسازه

سازه‌های فضایی کاربردهای گسترده ای دارند. به عنوان مثال در ساخت مکان های تفریحی، گردشگری، تجاری، صنعتی و … از سازه‌های فضاکار استفاده می کنند. شرکت سازه فضایی فضاسازه، در زمینه مشاوره، طراحی، تولید و اجرای سازه فضاکار با بیش از 23 سال سابقه در حال فعالیت هستند. برای دریافت قیمت و سفارش سازه فضاکار با کارشناسان شرکت فضاسازه تماس بگیرید.

تولید کننده سازه فضاکار

همانطور که می دایند امروزه سازه های فضایی  در زندگی بشر نقش قابل توجهی را ایفا میکنند . از این سازه های فضاکار در ساخت بسیاری از اماکن و ساختمان ها استفاده می شود. شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان با داشتن تیم مجرب و آموزش دیده در این زمینه ارائه دهنده بهترین خدمات با ارزان ترین قیمت به مشتریان هستند.  شرکت فضاسازه تولید کننده انواع سازه های فضاکار در اصفهان و سایر شهر های کشور است. برای تماس با مشاورین شرکت و دریافت مشاوره رایگان می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما از مشاوره رایگان بهره مند شوید و در صورت تمایل درخواست خود را ثبت نمایید.

فروش سازه فضایی

شرکت فضاسازه نقش جهان اصفهان برترین شرکت طراحی، ساخت و فروش انواع سازه های فضایی در سراسر نقاط ایران است. اگر به دنبال محصولی با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت هستید پیشنهاد ما به شما شرکت فضاسازه نقش جهان است. این شرکت سازنده انواع سازه های فضایی قوسی شکل، سینوسی، تخت، چلیک  و … در سراسر نقاط ایران است.

سوالات متداول

سازه فضایی به سازه ای اطلاق می شود که در ساخت آن از اجزا خرپا مانند استفاده می شود. از ویژگی های اجزا تشکیل دهنده سازه فضاکار می توان به سبک بودن و محکم بودن آن ها اشاره کرد. عاملی که سبب استحکام بخشیدن به قاب های فضایی و سازه ها می شود، خرپاهای مثلثی شکل هستند که سبب می شوند لنگرهای خمشی، بارهای فشاری و کششی به اعضای محوری خرپا منتقل شوند.

اگر شما به دنبال یک سازه با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت برای سفارش سازه‌فضایی مورد نظر می توانید از طریق تماس با کارشناسان و واحد فروش و یا فرم زیر اقدام فرمایید. کارشناسان شرکت فضاسازه قبل از خرید و ثبت سفارش شما را راهنمایی می کنند  و نکات حائز اهمیت را به شما می گویند.

تماس با شرکت فضاسازه