پشم شیشه (Glass wool) | انواع پشم شیشه | خواص پشم شیشه | قیمت پشم شیشه | فروش پشم شیشه

(GLASS WOOL)پشم شیشه

پخش انواع پشم شیشه  رول عایق حرارتی برودتی با ضخامت(1اینچ ،2 اینچ و …)

مدل های درخواستی اعم از نخدار،پشم شیشه مسلح،فویل دار با مارک های معتبر شناخته شده و استاندارد به نرخ تجاری
از خصوصیات پشم شیشه می توان به عایق بودن در مقابل حرارت ، صوت ، مقاومت در برابر آتش و رطوبت و جذب آب اشاره کرد.

پشم شیشه

پشم شيشه محصولي است كه از طبيعت بدست مي آيد . ماده اصلي تشكيل دهنده آن سيليس و شيشه مي باشد كه پس از ذوب شدن وارد ماشينهاي الياف ساز  معني قابل حل در ترشحات و مايعات Bio-Soluble و تحت تأثير نيروي گريز از مركز به شكل الياف پشم مانند در مي آيد .

فرمول مورد استفاده آرياناپارس داراي خواص ب فيزيولوژي بدن انسان مي باشد. در صورت ورود به شش ها،سریع در مایع میان بافتی حل می‌شود و دفع مي گردد.

در نتیجه براي سلامتی انسان كاملا” بي خطر است .

ویژگی های پشم شیشه

عايق حرارت و گرما

پشم شيشه بعنوان يك عايق در مقابل جريان حرارت و گرما مقاومت میکند .گرما يكي از شکل های انرژي است . با تقليل و كند شدن جريان انتقال گرما در سطوحي كه از اين عايق استفاده شده است، مقدار كمتري انرژي براي گرم نگه داشتن فضاي آن در زمستان و خنك كردن آن در تابستان نیاز خواهید داشت.هر چقدر ميزان مقاومت بيشتر باشد ، كيفيت عايق بهتر است . مقاومت حرارتي عايق پشم شيشه با ضخامت آن نسبت مستقيم و با ضريب انتقال حرارتي نسبت عكس دارد .

عايق صوت

وجود وسايلي مثل دستگاه خنک کننده ، راديو ، كامپيوتر ، ماشین لباس شویی ، تلويزيون و … در منازل امروزي و وسائط نقليه اي همچون موتور ، ماشین ، وسایل حمل و نقل عمومی و امثال آن ها در بیرون از خانه ، همگي منابع توليد سر و صدا و انتشار اصوات آزار دهنده اي مي‌باشند كه كمترين تأثير مخرب آنها از بین بردن آرامش و باعث فشارهاي عصبي است .پشم شیشه در برابر منتشر شدن صوت بسيار مقاومت میکند بطوريكه پشم شیشه اي به ضخامت 100 ميليمتر میتواند تا شاخص كنترل انتقال صوت را  بين 4 تا 12 پله ارتقاء دهد . استفاده از پشم شیشه در ديوارها ، سقف خانه و كف اتاق ها دامنه نفوذ امواج اضافی را كنترل می‌کند و تأثير زیادی بر آرامش و كيفيت زندگي دارد .

مقاومت در مقابل آتش گرفتن

پشم شیشه آتش زا نبوده و در مقابل شعله و زبانه بسيار مقاوم است و از پخش شدن آتش سوزي در محل جلوگيري مي‌نمايد . همچنين ميزان دود حاصل از آن خیلی كم است .

مقاومت در برابر جذب آب و رطوبت

جذب رطوبت در پشم شیشه بسيار كم و قابل اغماض است. اگر رطوبت نسبي محيط 95% باشد،ميزان جذب رطوبت در فشار اتمسفر كمتر از 5/0 درصد حجم پشم شیشه خواهد بود.

همچنین در مجاورت آب خاصيتی برعکس لوله های موئين از خود نشان می‌دهد و آب را از خود دور می‌کند .

پشم شیشهتولید پشم شیشه

پشم معدني كه از مذاب شيشه ساخته می‌شود. از معروف ترین و قديمی ترين انواع عايق ها است . پشم شيشه حاوی فيبرهاي انعطاف پذير شيشه بوده كه از ذوب مواد اوليه ساخت شيشه به دست می‌آید. در حالت استاندارد ضخامت الياف آن باید بین 2/3 الی 4/6 میكرون بوده كه در اين صورت نرم تر است و خواص ارتجاعي آن را براي مدت بيشتر حفظ خواهد شد و ريزش ذره های آن كمتر خواهد بود.
از انواع عایق های سلول باز بوده و می‌تواند رطوبت محيط را جذب کند و در مجاورت با بخار آب (مخصوصا سطوح گرم )توليد اسيد سیلیسیک می‌نمايد.

اگر مراقبت آن به خوبی انجام نشود باكتری ها و قارچ ها در لایه های الیاف تكثیر پیدا می‌كند.
در گسترش آتش بي اثر است و در مجاورت آن گازهای سمی و خطرناک تولید نمی‌كند الياف پشم شیشه با سر سوزنی شکل خود اگر وارد نسوج ريه شود خارج نمی‌گردد. تماس آن با پوست باعث خراشيدگی می‌شود. استمرار مجاورت در تنفس ذرات معلق آن مي تواند باعث ايجاد بيماری های تنفسی و پوستی شود. 550Cºحداكثر تحمل حرارتي آن است.
پشم شيشه هاي جديد توليد شده است كه از تركيب مذاب دو نوع شيشه است كه باعث كمتر شدن تحريك پوستي می‌گردد و نيازي به چسباننده شیمیایی برای چسباندن الياف به هم ندارد تولید پشم شیشه در چگالی متوسط زیاد نیز انجام می‌شود كه مقاومت گرمایی آن ها کمی بيشتر از نوع قدیمی است.

 

پشم شیشه

مزایا

انواع آن طیف وسیعی از چگالی ها به ما ارائه می‌دهد.

نصب آن به عنوان پوشش یا عایق بسیار ساده و کوتاه است.

وزن بسیار سبکی دارد که در هنگام زلزله احتمال آسیب را کاهش می‌دهد.

معایب

این ماده باعث بیماری های پوستی و تنفسی می‌شوند.

ممکن است از زیبایی سازه بکاهد.

نوع با کیفیت آن کمیاب است.

پوشش پشم شیشه

پشم‌شیشه به دلیل داشتن مقاومت های بالا و ویژگی های گفته شده پوشش بسیار مناسبی برای سازه های متفاوت است. مانند سازه فضاکار که با نصب این نوع پوشش در مقابل حرارت و رطوبت مطمئن عمل می‌کند. و آرامش را با قابلیت عایق صوتی فراهم می‌کند. انواع مختلفی نیز از پوشش پشم‌شیشه داریم. که هرکدام کاربرد خاصی دارد.

انواع پوشش پشم شیشه

  •  فویل آلومینیومی
  • پوشش بافت سیاه شیشه ای
  •  الیاف پارچه ای شیشه ای

انواع پشم شیشه در ایران

نوع اول پشم شیشه پتویی(رولی)

پشم شیشه پانل(تخته ای)

و پشم عایق پیش ساخته(عایق لوله)

فهرست مطالب